Ukrainian

Breadcrumbs


Ми в соцмережах


Facebook


Среда, 13 Февраль 2013 13:12

Уроки малювання


 

Створюючи картину, дитина розвиває творче мислення, дрібну моторику, увагу і естетичний смак. Але щоб направити творчість маленького художника в потрібне русло, ви повинні враховувати його вікові особливості.

Дуже добре, якщо під час вагітності ви малювали - для того, щоб заспокоїтися або просто отримати задоволення. І дуже може бути, що вже тоді дитині передалася ваша впевненість в тому, що яскраві картинки - це так здорово!

Для дітей заняття з фарбами і папером - справжнісіньке диво. І можливість бути причетним до нього викликає у дитини захоплення. А ваше завдання - вберегти його від розчарування і допомогти йому перетворитися на справжнього художника.

Теорія про те, що справжня творчість можливо лише після трьох років, залишилася в минулому.

Педагоги і психологи рекомендують пропонувати дитині фарби та олівці вже в півроку.

 

Малювання з дитиною до року

Для шестимісячної дитини малювання зводиться до експериментів з кольором. Усаджуйте його на коліна, поруч ставте баночки з фарбою. Опускайте маленькі пальчики в фарбу і робіть відбитки на папері. При цьому не забувайте кожного разу називати колір.
Через пару місяців запропонуйте дитині зайнятися самостійним творчістю (природно, у вашій присутності). Його пальці вже досить міцні, щоб утримати і грифельний олівець, і товсту пензлик. Звичайно, малюнки однорічного художника - лише хаотичний набір смужок. Але для нього це величезне досягнення!
Зараз вам знадобиться олівець з м'яким грифелем - таким дитині легше малювати. Розводите гуаш і фарби до потрібної консистенції і стежте, щоб малюк не пробував їх на смак.

 

Малювання з дитиною 1-2 роки

Як тільки дитина починає осмислено вимовляти перші слова, ускладнюється і його малюнок. Мислення півторарічну дитину досить розвинене, щоб зв'язати образ не тільки зі словом, а й із зображенням. У полотнах маленького майстра з'являються спіралі, кола, натяки на прямокутник. І кожна з цих фігур може щось означати: улюблену маму, мужнього тата або гоночний автомобіль. Без ваших підказок йому поки не обійтися. Завдання дорослого на цьому етапі - зрозуміти, що хотів намалювати дитина, показати, як саме треба зображати різні фігури, і навчити правильно називати їх.
До двох років в малюнках дитини з'являються персонажі, схожі на марсіанські прибульців: кола і квадрати з антенами. Так він зараз зображує людей.
У цьому віці дитина воліє створювати «масштабні полотна». Тому йому мало формату зошита або навіть альбому для малювання. На прогулянку беріть з собою дрібні, нехай експериментує на асфальті. Будинки давайте дитині листи ватману - це прекрасна альтернатива не до місця розмальованим диванів і шпалер.

 

Малювання з трирічною дитиною

Кисть руки і дрібна моторика у трирічної дитини розвинені досить добре. Він без праці утримує грифельний і воскової олівці, невеликий пензлик. Тому і малюнки стають більш досконалими. Чоловічки виходять майже як справжні: у них є голова, тулуб, руки і ноги. Дитина вміло зображує будинку, машини, дерева. Те, що вражає юного художника, з'являється в його начерках постійно. Це може бути яскравий метелик, рідкісна квітка або собака, побачена в парку ... Причому кожна наступна версія виходить набагато досконаліше попередньої.
Тепер, дивлячись на дитячий малюнок, ви розумієте, в якому настрої він створювався. Дитина вже вміє зображати емоції - на його малюнках ви можете знайти і сумну, і усміхнену мордочку. Ви легко вгадаєте, з яким саме кольором (він домінує в картинах) подобається експериментувати вашому сміливому живописцю. Покажіть дитині, як можна поєднувати і комбінувати кольори. Нехай він побачить, що в результаті змішування червоного і зеленої фарби виходить синя, а якщо з'єднати жовту з червоною, буде помаранчева.

• Альбом для малювання та велика палітра фарб (або багато-багато кольорових олівців) в списку подарунків на день народження посідають перше місце.
• Обов'язково купiть своєму маленькому творцеві дитячий мольберт (у вас є вибір з безлічі варіантів). З ним креативний процес стане набагато комфортніше і цікавіше.
• Частіше вибирайтеся з дитиною в музеї. Не сумнівайтеся - він там не скучити! Яскраві пейзажі, живі натюрморти і навіть суворі портрети вразять його і надихнуть на подальшу творчість.

 

Чого слід уникати при заняттях з дитиною

Для дитини малюнок - відмінний спосіб дослідження навколишнього світу. Він дозволяє краще зрозуміти взаємозв'язок його елементів. Тому не заганяйте дитячу фантазію у вузькі рамки правил!
• Виключіть зі свого лексикону фрази типу: «А давай сьогодні намалюємо кішечку ...» Нехай малюк сам вибирає героїв і тему картини.
• Не критикуйте малюнки дитини. Так, поки вони далекі від досконалості. Але ж він старався і вкладав душу в кожен штрих. Ваша критика, нехай навіть конструктивна, засмутить його, а може бути, і відіб'є охоту малювати.
• До трьох років не пропонуйте дитини книги-розмальовки. Тут не можна проявити себе, тому що робота з ними - механічна.
• Пам'ятайте, що шаблон вбиває фантазію. Чи не нав'язуйте дитині своє бачення світу (вікна в будинку повинні бути прямокутними, а сонця на картині належить знаходитися зверху композиції). Нехай він малює, як хоче. Деякі його рішення змусять вас побачити навколишній по-новому.
Захоплюйтеся картинами дитини, і не виключено, що коли-небудь його творіннями стане захоплюватися весь світ!

 

Ідеї для малювання

Якщо у дитини завжди будуть під рукою олівці, фарби і папір, то з ними він ніколи не скучити! Щоразу процес повністю поглинає малюка, а результат вражає! Головне, враховуйте можливості дитини і підберіть йому роботу за віком. Допомагайте, але не направляйте. Тільки тоді дитина відчує всю красу творчості.

• Збризніть лист водою (або намочіть губкою), а потім почніть капати на нього фарбами. Дитина не втомиться спостерігати, як на папері розпливаються різнокольорові кола.
• Юний автомобіліст годинами розглядає машини на вулиці? Чому б не створити власний гараж на папері? Після того як робота буде закінчена, він розповість вам, куди і на якому автомобілі можна виїхати. Дівчинка із задоволенням вигадав і намалює історію про красуню принцесі.
• Нехай на одному боці аркуша дитина поставить різнокольорові плями. Швидко складіть аркуш навпіл, поки фарба не висохла. В результаті вийде вазочка, метелик або просто цікавий візерунок.
• У протилежних кутках аркуша покажіть їжачка і зайця. Дитині потрібно намалювати доріжку від одного до іншого. Нехай він використовує для цього олівець або фарби. Як варіант: запропонуйте йому домалювати стебла у квітів або пустити золоту рибку в море (провести хвилясті лінії).

Не сваріть дитину за те, що він забруднив фарбами килим або стіни. Творчий процес і стерильна чистота несумісні. Постійні «обережно» і «акуратно» можуть набриднути разом з малюванням.

 

 

 

 

 

 

Другие материалы в этой категории: « Шукаємо таланти! Фарби для дітей »