Ukrainian

Breadcrumbs


Ми в соцмережах


Facebook


Среда, 13 Февраль 2013 13:12

Шукаємо таланти!


Все побачити, помацати, дізнатися ... Зараз це головні заняття для дитини. Розширте йому поле діяльності, і юне обдарування, без сумнівів, проявить себе дуже яскраво.

Мозок людини має одна прекрасна властивість: чим більше він заповнюється інформацією, тим краще користується нею. А чи знаєте ви, який період життя найсприятливіший для накопичення знань? Від народження до 5 років! Адже саме в цьому віці малюки вбирають все немов губка.
Пам'ятайте, як дитина, раз почувши «Муху-цокотуху» Чуковського в вашому виконанні, став розповідати на пам'ять цілі куплети вірша? Гріх не скористатися такими здібностями! Разом з тим з юних років забивати маленьку голівку інтегралами або хімічними формулами не варто. Є ризик взагалі відбити у дитини бажання вчитися. Вам достатньо просто допомагати розкритися вродженим талантам. А їх у кожної дитини, повірте, чимало.

Під музику Вівальді

Можливо, ваша дитина стане другим Моцартом, Бахом або Бетховеном. І потрясе світ вже не «Місячної», а «Сонячної» сонатою. Ще б! У нього є всі передумови для цього, адже ви з дитинства наспівуєте йому мелодійні колискові.
Дайте дитині в руки мікрофон (нехай іграшковий), запропонуйте піднятися на імпровізовану сцену (застеліть покривалом два стільці) і виконати улюблену пісню. Маленький співак відмінно відчуває себе в світлі софітів (створити потрібне освітлення можна за допомогою ліхтариків)? Значить, у вас в родині росте природжений співак. Доведеться підготуватися до важливої покупці (караоке, синтезатор). Ці та інші музичні інструменти навчать карапуза відчувати мелодію і співати в такт музиці. За однієї умови: все це він буде робити із задоволенням і разом з вами. Дивишся, і у тата відкриються приховані таланти ...

Я поет, звуть Незнайка

Практично у кожної дитини знайомство з книгами починається з відомих дитячих авторів - Чуковського, Маршака, Барто. Але це аж ніяк не випадковий вибір батьків і педагогів. Справа в тому, що твори названих авторів лаконічні, доступні і цікаві. Але головне, вони написані у віршованій формі, а тому відмінно запам'ятовуються. Звичайно, трохи пізніше ви познайомите дитини і з прозою. А згодом введете його в світ серйозної літератури.
А поки насолоджуйтеся милими римуваннями, які придумує малюк (собака-кусака, наприклад). Купуйте йому добрі книги. І читайте, читайте, читайте ... Ви втомилися або вас чекають невідкладні справи? Є невтомний помічник, який вміє розповідати історії, причому різними голосами, нітрохи не гірше - магнітофон. Встановiть диск або касету, і дитина виявляється в світі казок і віршів.

З Пифагором на «ти»

Малютка обожнює загадки, ребуси і головоломки? А цифри він запам'ятав раніше, ніж літери? Значить, будемо розвивати математичні здібності. Спочатку, природно, навчіть дитину рахувати свої пальчики, розпізнавати і викладати цифри (одиницю зробіть з соломинки, з двох бананів вийде симпатична трійка). Потім поступово освоїмо ази найпростіших арифметичних функцій - додавання і віднімання.
Ну а потім настає закріплення пройденого. На прогулянці порахуйте кількість дощок в паркані, що огороджує дитячий майданчик. А потім запитаєте, скільки сходинок біля сходів, по якій діти піднімаються на гору. Всі відповіді вірні? Похваліть карапуза. Якщо він у доброму гуморі, продовжите заняття.
До речі, для домашніх уроків математики крім підручного матеріалу можна використовувати і спеціальний лічильний інвентар: палички, звичайні рахунки на кісточках.
Дитина на будь-яку задачу дає відповідь не замислюючись? Схоже, настав час придбати дитячий ноутбук зі спеціальними навчальними програмами. Вони розраховані на різний вік, так що поцікавтеся цим питанням перед покупкою. З даної «іграшкою» він легко вивчить не тільки цифри і все, що з ними пов'язано, але і букви. А заодно карапуз долучиться до сучасної техніки. Піфагору такі можливості навіть не снилися!

Знайомтеся: юний Пікассо

«Сонячне коло, небо навколо? - це малюнок хлопчака ...» Пригадуєте стару дитячу пісню? Так ось, перш ніж у того хлопчика вийшло сонце і небо, були звичайні штрихи і каракулі. А потім, мабуть, мама купила йому кольорові олівці, гуаш, акварель або крейда. Пояснила, як ними користуватися. Але найголовніше - взяла участь в творчому процесі. Швидше за все, в ролі музи: надихала, показувала, заохочувала. Тоді і з'явився оспіваний шедевр.
Хочете, щоб малюк використовував для малювання щось серйозніше? Відмінний варіант для дітей у віці до 3 років - спеціальний мольберт. З нього будь-які промахи маленьких геніїв легко видалити особливої м'якою губкою.

Будинок, який побудував я!

Від природи діти життєрадісні, і ця риса простежується практично у всьому, що вони створюють. Фортеці з кубиків, де живуть лицарі, і диво-замки з конструктора лего, в яких казкові принцеси чекають прекрасних принців, ось чим може порадувати і здивувати дитини. Надайте також в його повне розпорядження глину, солоне тісто, пластилін (не забудьте допомогти розібратися з новим матеріалом!). Ви побачите, як легко крихітка освоїться з ремеслом скульптора! І? Нехай він ліпить не статуї античних богів, а фігурки рибок або щенят - це теж багато значить. Наприклад, то що ваша дитина талановита!

А тепер танцюй потанцюємо

Зачувши приємну мелодію, дитина тут же пускається танцювати? І навіть коли він сам співає, одночасно вибиває щось на зразок мимовільної чечітки? Так, у вас в родині росте танцюрист! Не залишайте цю здатність без уваги. Кращий варіант - записати маленького непосидючого на танці, балет, хореографію, аеробіку. Благо, таких гуртків і клубів безліч. Намагайтеся вибрати той, який знаходиться недалеко від вашого будинку.
Дитина ще занадто малий? І з професійним функціонуванням вам порадили почекати? Нічого. Тренуйтеся самі. Малюкові знадобиться танцювальний костюм (в залежності від жанру) і зручне взуття. Плюс диск з хорошою музикою (підійдуть і пісеньки з мультфільмів). І звичайно, величезне бажання. Для розминки - повороти корпусу вправо-вліво, потім нахили, присідання. Ну а далі беремося за руки і вальсуючи, вальсуючи... Дуже добре, якщо ви згадаєте танці (або хоча б деякі їх елементи), яким вас вчили в дитинстві. Повірте, малюк все з радістю повторить. І ви разом отримаєте від цього величезне задоволення!