Ukrainian

Breadcrumbs


Ми в соцмережах


Facebook


Вторник, 19 Февраль 2013 00:14

10 причин віддати дитину в музичну школу

 

  • незважаючи на те, що дитина фальшиво співає пісні Чебурашки і слуху у нього немає;
  • незважаючи на те, що піаніно нікуди поставити і бабуся не може возити дитину «на музику»;
  • незважаючи на те, що дитині взагалі колись - англійська, іспанська, секція з плавання, балет і так далі ...


Є причини все це подолати і все-таки вчити музиці по багатьом дуже вагомим причинам, які повинні знати сучасні батьки:

 

  1. ГРАТИ - ЦЕ СЛIДУВАТИ ТРАДИЦII.

Музиці вчили всіх аристократів, російських і європейських. Музикування - це квінтесенція, апофеоз світських манер.

 

 2. УВАГА, СУВОРІ БАТЬКИ!

Музичні заняття виховують волю і дисципліну: займатися на інструменті треба постійно, регулярно і без перерв. Взимку і влітку, в будні і в свята. Майже з тим же завзяттям, з яким чемпіони тренуються в спортзалі і на ковзанці. Але на відміну від героїв спорту, граючи на роялі, не можна зламати ні шию, ні ногу, ні навіть руку.

 Музика - це виховання характеру без ризику травми: як добре, що таке можливо!

 

3. УВАГА, ДАЛЕКОГЛЯДНICТЬ БАТЬКIВ МАЙБУТНІХ МАТЕМАТИКIВ ТА ІНЖЕНЕРІВ!

Займаючись музикою, дитина розвиває математичні здібності. Він просторово мислить, потрапляючи на потрібні клавіші, маніпулює абстрактними звуковими фігурами, запам'ятовуючи нотний текст, і знає, що в музичній п'єсі як в математичному доказі: ні відняти, ні додати! Не випадково Альберт Ейнштейн грав на скрипці, а професора-математики Оксфорда складають 70% членів університетського музичного клубу.

Музикувати приємніше, ніж вирішувати складні завдання з-під репетиторської палиці.

 

4. УВАГА, МУДРI БАТЬКИ МАЙБУТНІХ ЖУРНАЛIСТIВ ТА ПЕРЕКЛАДАЧIВ!

Музика і мова - близнюки-брати. Вони народилися слідом один за одним: спочатку старший - музика; потім молодший - словесна мова, і в нашому мозку вони продовжують жити поруч. Фрази і пропозиції, коми і крапки, питання і вигуки є і в музиці і в мові. Грають і співають краще говорять і пишуть, легше запам'ятовують іноземні слова, швидше засвоюють граматику. Меломани-літератори Тургенєв і Стендаль, Борис Пастернак і Лев Толстой, Жан-Жак Руссо і Ромен Роллан, кожен з яких знав не один іноземну мову, рекомендують всім майбутнім поліглотам музику.

Спочатку було Слово, але ще раніше був Звук.

 

5. УВАГА, ПРАГМАТИЧНI БАТЬКИ МАЙБУТНІХ IT-IНЖЕНЕРIВ, СИСТЕМНИХ АДМIНIСТРАТОРIВ ТА ПРОГРАМIСТIВ!

Музика структурована та ієрархічна: великі твори розпадаються на менші частини, які в свою чергу діляться на невеликі теми і фрагменти, що складаються з дрібних фраз і мотивів. Стихійне розуміння музичної ієрархії полегшує розуміння комп'ютера, також суцільно ієрархічного та структурного. Психологи довели, що маленькі музиканти, учні знаменитого Шинічі Сузукі, якщо навіть не досягли значного успіху в розвитку музичного слуху та пам'яті, проте обійшли своїх однолітків за рівнем структурного мислення.

Музика веде прямо до вершин комп'ютерних наук!

 

6. УВАГА, АМБIТНI БАТЬКИ МАЙБУТНІХ ЗАСНОВНИКIВ БIЗНЕС-IМПЕРIЙ! 

Музичні заняття розвивають навички спілкування або, як їх сьогодні називають, комунікативні навички. За роки навчання дитина-музикант познайомиться з галантним і дружнім Моцартом, йоржистим і атлетичним Прокоф'євим, навченим і філософічним Бахом та іншими персонами. Граючи, йому доведеться в них перевтілитися і донести до публіки їх характер, манеру відчувати, голос та жести. Тепер залишається один крок до таланту менеджера. Адже для нього чи не головне розуміти людей і, користуючись своїм розумінням, управляти ними. А сама найефективніша  зброя топ-менеджера - посмішка «хорошого хлопця».

 Музика веде вiд сердця до сердця!

 

7. УВАГА, ПРОЗОРЛИВIСТЬ БАТЬКIВ, ЯКI ЧЕКАЮТЬ ДОПОМОГИ ТА ПІДТРИМКИ У СТАРОСТI

Музиканти сердечнi та одночасно мужні. Як стверджують психологи, музиканти-чоловіки чутливі як дами, а музиканти-жінки стійки і тверді духом як чоловіки. Діти, які займалися музикою, співчутливі та одночасно терплячі, і тому частіше готові подати своїм старим батькам той самий «стакан води».

 Музика пом'якшує звичаї, але щоб в ній досягти успіху, треба бути мужнім!

  

8. УВАГА, НЕСПОКIЙНI БАТЬКИ!

Заняття музикою привчають «включатися по команді». Музиканти менше лякаються страшного слова deadline - термін здачі роботи. У музичній школі не можна перенести на завтра або на тиждень вперед залік по гаммам або класний концерт. Положення артиста на сцені привчає до максимальної готовності «на замовлення» і дитина таким досвідом не завалить серйозний іспит, інтерв'ю при прийомі на роботу та відповідальну доповідь.

 Музичні заняття в дитинстві - це максимальна витримка та артистизм на все життя!

 

 9. УВАГА, ПЕРЕВАНТАЖЕНI ТА ВТОМЛЕНI БАТЬКИ!

Музичні заняття виховують маленьких «цезарів», які вміють робити багато справ відразу. Музика помогаеторіентіроваться в декількох одночасних процесах: так читає з аркуша піаніст відразу робить кілька справ - пам'ятає про минуле, дивиться в майбутнє і контролює сьогодення. Музика тече в своєму темпі, і читає з аркуша не може перерватися, відпочити і перевести дух. Так само і авіадиспетчер, оператор ЕОМ або біржовий брокер стежить за декількома екранами і одночасно слухає і передає інформацію з кількох телефонів. Дитині-музиканту буде легше, ніж Вам бігти за кількома життєвим доріжках і всюди приходити першим.

Музика привчає мислити і жити в декількох напрямках!

 

 10. І, НАРЕШТI, МУЗИКА - НАЙКРАЩИЙ ШЛЯХ ДО ЖИТТЄВОГО УСПIХУ! ЧОМУ? Див. пункти 1-9.

Не дивно, що музичним минулим відзначено багато знаменитостей:

Агата Крісті своє перше оповідання написала про те, чому їй так важко грати на фортепіано на сцені;

Кандолiза Райс, навпаки, найбільше любить грати на публіці у своєi сліпучiй концертній сукні,

Білл Клінтон упевнений, що без саксофона ніколи не став би президентом.

Подивіться на успішних людей в будь-якій області, запитайте, чи не займалися вони в дитинстві музикою, хоча б недовго і без особливого завзяття? Звичайно, займалися;)

І у Вас є 10 причин наслідувати їхній приклад. що надихає!

 

Автор - Діна Костянтинівна Кірнарская - російський музикознавець, проректор Російської академії музики ім. Гнєсіних, музичний психолог, професор, доктор мистецтвознавства, доктор психологічних наук

 

 

Другие материалы в этой категории: « Фарби для дітей